KESİNTİSİZ BESLEME SİSTEMLERİ – ekipmanın sorunsuz çalışmasının garantisidir

Ofislerde, sanayi bölgelerinde, ticari tesislerde beklenmedik elektrik kesintileri, elektrik şebekelerinde kazalar nedeniyle ekipman arızası meydana gelir. Bu durumda, girişimciler doğrudan bir kayıpla karşı karşıya kalırlar ve aynı zamanda yaşamsal kurumsal bilgileri kaybederler. Bu nedenle, kesintisiz besleme (güç kaynağı) sistemleri, elektronik cihazların işleyişinde ana faktör rolünü üstlenmektedir. Bazı şirketler hâlâ bu konuya gereken dıkkati vermemiş veya konudan habersizdir, bu nedenle bu teknolojilerin uygulanmasının yararlarını doğru bir şekilde değerlendirememektedir.

 

Bu sistemi uygulayanlar aşağıda belirtilen tehlikelerden uzak ola bilriler:

  • Elektrik kesintisinin olumsuz etkileri;
  • Ekipmanda olan bilgilerin kaybı;
  • Cihazların tahrip olması;
  • Elektrik enerjisinin kaybına bağlı olarak tesisatlarda hasarların oluşması.

Şirketimiz kesintisiz besleme sistemleri konusunda geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır. Planlamadan ekipmana, kuruluma, ayarlamaya ve bakıma kadar her türlü hizmeti içerir.

İLETİŞİM için

Kesintisiz (sürekli) besleme sistemleri, çeşitli sistemlerin birleşiminden oluşmaktadır. Eğer sorun kısa süreli enerji kesintileri ile ilgili ise, akümülatörler aracılığıyla çalışan kesintisiz besleme kaynakları mevcuttur. Daha uzun süreli durmalar için rezerv besleme kaynakları ve jeneratörler tasarlanmıştır. Sürekli besleme sistemlerinin yararlı katsayısı % 99'a ulaşabilir.

Ana şebekeden yedek güç kaynağına bağlantı süresi çok önemli bir faktördür. Bu durumda zaman süresi belirtilen değeri aşarsa, hassas ekipmanlarda komplikasyonlara neden olabilir.

Yedek rezerv sisteminin elektrik şebekesine verdiyi akım kapsama alanının göstergelerinin standartlarla uyumludur. Fakat bir seçim yaptığınızda, test edilmiş üreticilere başvurmanız daha makul yol olarak tavsiye edilir. Onların ürettikleri ekipman biraz daha pahalıdır, ancak ekipmanınızın elektronik devreleri aşırı gerilimden korunacaktır.

Yedek rezerv sisteminde kullanılan şemaya bağlı olarak, bu sisteme ayrı ekipmanlar (bilgisayarlar, sunucular) ve hatta tam şekilde binalar bağlanabilir. Bu tür sistemleri planlarken müşteriler hangi konulara dikkat etmelidirler?

  • Şebekenin yüklenme düzeyi doğru hesaplanmalıdır.
  • Enerji tedariki söz konusu olduğunda, ekipmanla ilgili personel için iş planı ve talimatları sağlanmalıdır.
  • İzleme ve bildirim sistemi kurulmalıdır.

Kesintisiz güç kaynağı sistemleri kurarken ofisinizin, iş işletmenizin güvenliğini ve ekipmanınızın sürekli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Sürekli enerji beslenme sistemleri, aygıt ve cihazların uzun süreli çalışmasının, veri bulundurulmasının ve rahat çalışmanın garantisidir.

Entegrasyon çözümleri

Maliyet kısıtlaması

Kaliteyi kaybetmeden maliyetleri düşürmek iş geliştirme için kaynakların boşa harcanmasını önleyecektir.

Üretkenliğin artırılması

Bilgi teknolojisi alanında sistem tasarımı ve telekomünikasyon altyapısı inşaatı için en kapsamlı hizmet yelpazesi.

İş süreçlerinin otomasyonu

Çağdaş ticari iş yürütme deneyimi, insan faktörü nedeniyle yapılan hataların ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

Yukarı