VİM’in yüksek dereceli havalandırma sistemiyle donatılması

Veri işleme merkezleri (VİM'ler), otomatik işlem moduna hizmet eden ve iş süreci için gerekli olan bilgi alış verişine hizmet eden reddetmeye dirençli komplekslerdir. Bu merkezleri ayıran temel özellikler, servis kompleksinin ve ekipmanın verimlilik göstergesidir. Hesaplama güçlerinin günde 24 saat çalışması nedeniyle VİM'lerin ısı dağıtma etkisi o kadar yüksek ki, sistemin düzenli çalışması için klima sistemleri ile donatılması zorunludur.

 

Caspel Şirketi’nin yukarıda belirtilenlerle ilgili bir sıra önerileri vardır:

  • Sunucu soğutmasında güvenilirlik ve üretkenlik bakımından tüketiciler arasında çok yüksek ilgi gören ve gerçeği yansıtan fiyatlarla sunulan "Climaveneta" və "Uniflair" ürünlerdir. Caspel Şirketi'nin bu ürünler için sunduğu düşük fiyat satış bayilerinden ve ikinci el satıcılardan farklı olarak o ürünlerin sahibi şirketlerle doğrudan işbirliğine bağlıdır;
  • Her hangi karmaşıklık derecesi olan projelerin hazırlanması ve uygulanması. Caspel Şirketi tarafından yapılan tüm işler önceden belirlenmiş hassas (kesin) klima sistemleriyle uzun süreli deneyime sahip uzmanlar tarafından gerçekleştirilir;
  • Hassas (kesin) klima sistemleri için bakım, yedek parça satın alma ve montajı da dahil olmak üzere profesyonel kurulum, garanti sonrası bakımın sağlanması ve servis hizmetleri.

Bilindiği gibi bilgilerin ve verilerin hızlı işleme talebi sürekli olarak artıyor. Sonuç olarak veri işleme teknolojisinin aşırı yüklenmesi aşamalı olarak artmaktadır. Bu nedenle, piyasanın soğutma ekipmanları bölümünde sürekli yeni sıcaklık ve soğutma kontrol teknolojileri ortaya çıkmaktadır. Makinenin maksimum yükü, aracın gücünü artırma ihtimalini hesaba katacak şekilde hesaplanmaktadır.

İLETİŞİM için

Veri işleme merkezleri, büyük miktarda bilgi akışı ile her gün çalışan en önemli ve perspektif BT bileşenlerinden biri olduğu için yüksek düzeyde bağışıklık sağlamak önemlidir. Nitekim, VİM servisi ve onun kesintisiz güç kaynağı ile birlikte yüksek kalitede klimayla donatılması – bu ekipmanların sabit çalışmasının temelinı oluşturmaktadır.

Veri işleme merkezlerinin tasarımı, planlanmaı ve hesaplama güçleri için odaların hazırlanması aşamasında yukarıda listelenen faktörlerin tümünün dikkate alınması gerekir. Aynı zamanda, piyasanın artan talebini ve bilgi akışının gücünü artırma ihtimalini ve sonuçta soğutma sistemine olan gereksinimlerini unutmamak lazım.

Entegrasyon çözümleri

Maliyet kısıtlaması

Kaliteyi kaybetmeden maliyetleri düşürmek iş geliştirme için kaynakların boşa harcanmasını önleyecektir.

Üretkenliğin artırılması

Bilgi teknolojisi alanında sistem tasarımı ve telekomünikasyon altyapısı inşaatı için en kapsamlı hizmet yelpazesi.

İş süreçlerinin otomasyonu

Çağdaş ticari iş yürütme deneyimi, insan faktörü nedeniyle yapılan hataların ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

Yukarı