İş ortakları

 
 • «Kaspersky Lab» (Kaspersky Laboratuvarı) – bilgisayar virüslerine, istenmeyen posta ve korsan saldırılarına karşı koruma ve geliştirmeye yönelik uzmanlaşmış, Moskova'da merkezi bir büroya sahip, uluslararası bir şirketler grubudur. Şirket internette tehditlere karşı bilgi koruması için yazılım geliştirme alanında önde gelen beş firma arasında yer alıyor. «Kaspersky Lab» 26 Haziran 1997'de Yevgeny Kaspersky başkanlığındaki aynı düşünceye sahip insanların küçük bir grubu tarafından kuruldu.
 • Dijital teknolojiler iş alanlarını yeniden dönüştürmekte, ama aynı zamanda yeni fırsatlar ve yeni riskler yaratmaktadır. VMware «Herhangi bir cihaz üzerinde herhangi bir uygulama ile tek bulut» mimarisi ile yeni bir cesur BT modeli uygulamak için BT profesyonellerine yardımcı olmaktadır. Müşterilerimiz özel, yönetilen ve halka açık «bulut»ları tek bir karma «bulut» şeklinde birleştirerek yeniliklerin hızını arttırmakta, yeni mobil ve «bulut» uygulamaları yaratmakta ve riskleri optimize etmektedir.
 • 100 yıl önce kurulan bugün, uluslararası şirket olan IBM, bilgi teknolojisi pazarında dünya liderlerinden biridir. IBM, müşterilerine donanım ve yazılımdan danışmanlık hizmetlerine kadar çok çeşitli ürün ve hizmetler sunmaktadır. IBM çözümleri, her boyutta ve etkinlikte organizasyonlar için iş süreçlerini olabildiğince verimli bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır.
 • Bir ABD şirketi olan Dell Şirketi, kişisel bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, depolama aygıtları ve sunucuların üretiminde uzmanlaşmıştır. Dell Şirketi, son on yılların en dinamik gelişen ve başarılı şirketlerinden biridir; ürünleri dünyaca ünlüdür. Dell Şirketi, müşterilerine dikkatli ve saygılı yaklaşımı sayesinde popülaritesini kazanmıştır. Etkileyici bir model yelpazesi, herhangi bir müşterinin kendisi için doğru çözümü bulmasını sağlar.
 • Kuruluşundan şimdiki zamana kadar Juniper Networks Şirketi ağ çözümlerinin yüksek düzeyi için bilgi akışının düzenlenmesi yönünde hızlı çözümleri geliştirme konusunda uzmanlaşmıştır. Juniper Networks Şirketi ürünlerinin büyük çoğunluğunda kendi tasarımına sahip ağ işlemcilerini kullanıyor ve FreeBSD'ye dayanan ve POSIX uyumlu komut ve araçların tam setini içeren bir işletim sistemi olan JUNOS'un kontrolü altında çalışıyor. JUNOS, aynı zamanda yüksek düzeyde regresyon testi (yılda üç defa olmakla) ile tanınır.
 • Çok uluslu bir ABD şirketi olan Cisco Şirketi ağ donanımlarının geliştirme ve sunumunu yapmaktadır. Ürün yelpazesi alışılmadık derecede geniştir: yönlendiriciler, IP telefon için malzemeler, kablo modemleri, Wi-Fi erişim noktaları, güvenlik duvarları ve diğer ağ güvenlik aygıtları, Ethernet-iletişimciler, sunucular, video gözetim sistemleri ve diğer birçok ürünleri içerir. Cisco Şirketi müşteri hizmetleri için entegre bir yaklaşım uygulamak ve gerekli tüm ağ donanımlarının bir listesini müşteriye vermeyi amaçlamaktadır. Ek olarak, Cisco Şirketi bilgisayar ağları alanında mühendislere uzman belgelendirilmesi yönünde çalışmaktadır. Cisco Şirketi’nin sertifikaları uzmanlara uluslararası nitelikte dereceye sahip olmasının kanıtıdır.
 • Telekomünikasyon alanındaki müşterilerine gelişmiş çözümler sunan Sloven şirketi Iskrateling Şirketi, artık uzun zamandır iç piyasanın ötesine geçmiştir. Onun ürünlerinin Hollanda, Polonya, Türkiye, Rusya, Çek Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Karadağ ülkelerinde yaygın ve ünlü olduğu bilinmektedir. Iskrateling Şirketi’nin ürünlerinin çeşitliliği, abone sayısı, 10 bini aşabilen çok çeşitli telefon santrallarinin, en küçüğünden cihazlara kadar, büyük bir yelpazeni temsil etmektedir. Iskrateling Şirketi’nin en belirgin müşterileri arasında Rusya Federasyonu Enerji Bakanlığı, Rusya Federasyonu’nun «Gazprom» Şirketi, Slovenya'nın Savunma ve İç İşleri bakanlıkları yer almaktadır.
 • Paris merkezli bir Fransız-ABD şirketi olan Alcatel-Lucent Şirketi, telekomünikasyon ekipmanlarının tedariki, sabit ve mobil hizmetler ile yüksek hızlı İnternet erişimi sunmaktadır. Ses, veri ve video ağlarının inşası alanında Alcatel-Lucent Şirketi çözümleri tüm dünyada çok popülerdir. Şirket 130 ülkede faaliyet göstermektedir.
 • Ceragon Networks Şirketi ultra-yüksek frekanslı (mikrodalga) geniş bantlı dijital radyo röle veri iletim sistemleri (SDH-Radyo) oluşturma alanında dünya piyasasında lider konumda bulunmaktadır. Ceragon Networks Şirketi tarafından üretilen «FibeAir» ürün ailesinin malları Sonofon (Danimarka), Telia-Mobile (İsveç), China GSM (Çin), TELCEL (Meksika), Celcom (İsrail), Orange (BK-İsrail) gibi mobil operatörler tarafından kullanılmaktadır. Şirketin ürünlerinin ayırdedici bir özelliği, yüksek kalite ve güvenilirlik ile kabul edilebilir bir fiyat arasındaki kombinasyondur.
 • Tayvan şirketi olan ZyXEL Şirketi, internet erişimi için dünyanın önde gelen ekipman üreticilerinden biridir ve ADSL, Ethernet, VoIP, Wi-Fi, WiMAX teknolojileri ile çalışır. Çevirmeli modemlerle (dial-up) popülerlik kazanan şirket, zamanın gerisinde kalmamakta ve bugün dünya çapındaki tüketiciler zaten ZyXEL Şirketi'nin üretdiyi DSL ekipmanlarını kullanmaktadır. Bir dijital ev için ekipman üretmek ZyXEL Şirketi'nin diğer bir faaliyet alanıdır.
 • FTM – Finansal Teknoloji Merkezi – bankacılık sektörünün bilgi teknolojisi pazarında faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Finans ve kredi kuruluşlarının otomasyonu, danışmanlık hizmetleri, bankacılık alanında uzmanlarının eğitimi gibi FTM hizmetleri Rusya ve diğer BDT ülkelerinin mali sektörünün yanı sıra eski Birlik Cumhuriyetleri sınırlarında faaliyet gösteren yabancı bankalar tarafından büyük talep görmektedir. FTM Şirketi’nin müşteri grubuna aittir: Rusya Federasyonu Tasarruf (Sberegatelnaya) Bankası, «Vnesheconombank» (RF), «Gazprombank» (RF), «BTA Bank» (Kazakistan), «BTA Bank» (Azerbaycan), «Temirbank» (Kazakistan), Tacikistan Kalkınma Bankası, «Kırgızistan» Bankası, «Universalbank» (Moldova), «MDM Bank», «Delta Credit» Bankası, HSBC, «Sumitomo Mitsui Rus Bank».
 • APC Şirketi pürüzsüz ve yedek güç sağlamak için üretim ekipmanları alanında dünyada ün kazanır hale gelmiştir, aynı zamanda APC Şirketi’nin faaliyet kapsamı bir kadar farklıdır – mühendislik altyapısının inşasına verilerin işlenmesi merkezi için entegre çözümler yaratmak olarak tanımlayabiliriz. APC Şirketi UPS, klima, altyapı yönetim sistemleri, izleme sistemlerini bir araya getiren projeler geliştirmektedir.
 • GFI Software Şirketi’nin çözümleri düşük güç ortamları desteği ile ister küçük, isterse de orta ölçekli işletmelerde ve büyük şirket ağlarında yük dengeleme, sanallaştırma ve yedekleme çalışmalarında kullanımları hedeflemektedir. GFI Software Şirketi’nin ürün yelpazesi belli grupların kapatma amaçlı BT görevleri için her biri 10'dan fazla yazılım ve «bulut» tabanlı çözümlerden oluşmaktadır: Posta için spam ve virüslere karşı koruma; Web'e erişim kontrolü ve koruması; Şirkette posta ve belgeleri arşivleme; Ağdaki tüm düğümlerin otomatik olarak izlenmesi + SIEM; Güvenlik açıklarının ve güncellemelerinin merkezi olarak izlenmesi; Dış depolama aygıtlarıyla bilgi sızmasını kontrol etme; E-posta yoluyla faks gönderme ve alma.
 • Microsoft Şirketi’nin yazılım ürünleri onlarca diğer dillere tercüme edilmiştir, dünya genelinde birçok ülkede şirketler ve bireyler tarafından kullanılmaktadır. Uluslarüstü şirketin bu şekilde popülaritesi, bugünün en popüler yazılım platformu olan Windows işletim sistemleri ailesi ve Microsoft Office ailesinin belgeleriyle çalışmak için bir dizi program tarafından yükselişe geçti. Ancak Microsoft Şirketi tüm bunların yanı sıra diğer bir çok yazılım ve cihaz donanımları – oyunlar, Zune multimedia pleyeri, XBOX oyun konsolu, sunucu programları ve yeni bir yön – iş için çözümleri (ERP sistemi, Axapta Navision ve ilişkileri yönetime sistemi – Microsoft Dynamics CRM) piyasaya sürdü.
 • Hewlett-Packard (HP, Hevlet-Pakkard – «Eyç-Pi» olarak telaffuz edilir) Şirketi, kuruluşlar ve bireysel tüketiciler için donanım ve yazılım sağlayıcısı olan bilgi teknolojisi alanında büyük bir ABD şirketidir. Şirketin merkezi Palo Alto’da (California, ABD) yerleşmektedir. Hewlett-Packard Şirketi, bilişim altyapısı, kişisel bilgisayar sistemleri ve erişim cihazları, sistem entegrasyonu, servis desteği ve dış kaynak kullanımı hizmetleri ile baskı cihazları ve görüntü çıktıları alanında çözümler sunmaktadır.
 • Bir ABD şirketi olan Rockwell Automation Şirketi, programlanabilir mantık denetleyicileri, endüstriyel otomasyon ekipmanları, elektrikli ekipman ve yazılım üretiminde önde gelen uzmanlardan biridir. Rockwell Automation Şirketi 100 yılı aşkın süre önce kuruldu. Şirket tarafından üretilen sistemler sivil ve askeri uçaklarda (Boeing) kullanılmaktadır. Ayrıca Rockwell Automation Şirketi otomotiv parçalar, yarı iletkenler, modemler ve ev aletleri üretiyor.
 • Vim Şirketi daha eski versiyonun temelinde oluşturulan bağşmsız metin editörünü sunmaktadır. Günümüzde Vim Şirketi, uzantıları ve eklentileri nedeniyle mümkün olan eksiksiz bir özelleştirme ve otomasyon özgürlüğü olan en güçlü metin editörlerinden biridir. Vim Şirketi kullanıcıları arayüzü saf metin (konsol) modunda çalışabilir. Uzantıları ve eklentiler sayesinde bir grafik pencere arayüzü kullanmak için bir sürümü var – GVim. GVim'deki birçok kullanıcı komutları ilgili menü öğeleri aracılığıyla çağrılabilir.
 • Lenovo Şirketi’nin merkezi Percheyze’de (New York, ABD) bulunan ve ana operasyonel ofisleri – Pekin (Çin) ve Raleigh (ABD, Kuzey Carolina eyaleti) kentinde yerleşmektedir. Lenovo Şirketi’nin ana araştırma merkezleri Yamato’da (Japonya), Pekin, Şanghay ve Shenzhen’in (Çin) yanı sıra, Raleigh (ABD, Kuzey Carolina eyaleti) kentinde yerleşmektedir. 2014 yılı itibarıyla, şirketin 60'dan fazla ülkeden 59.800'den fazla çalışanı (ortak girişimlerle kurulan şirketler de hesaba alınarsa) bulunmaktadır.
 • Elektrikli ekipmanın dünyaca ünlü tedarikçisi Legrand Şirketi eski Sovyetler Birliği pazarına 30 yılı aşkın bir süre önce girdi; bu nedenle ürünleri, BDT ülkelerindeki tüketiciler tarafından iyi şekilde tanınkatadır. Legrand Şirketi tarafından güç devreleri ve aydınlatma, acil aydınlatma sistemleri, kablo kanalları, ses, veri ve görüntü iletimi için düşük voltajlı devre, sağlık tesisleri için başucu elektrik ekipmanı ve daha fazlası üretilmektedir. Legrand Şirketi’nin kendi ürünlerinde amaçladığı ana gereksinimler – konfor, güvenlik ve estetiktir.
 • Diğerlerine kıyasla genç bir şirket olan Nevotek Şirketi 2001 yılında kuruldu, bu nedenle de en başından kavram telekomünikasyon alanında yenilikçi çözümler sunmaya başladı. Cisco Systems Şirketi’nden aldığı programlanan IP telefon platformu kendi temelinde standart telekomünikasyon ağlarının olanakları hakkında tüm fikirleri değiştirebilen uygulamalar kümesi oluşturmaktadır.
 • Kanada’nın Evertz Şirketi 40 yıldan uzun bir süredir uydu televizyonunu üretme alanında kendi işlemelerini geliştirmektedir. Evertz Şirketi’nin ana hizmetlerinden biri yüksek çözünürlüklü televizyonun (HD TV) geliştirilmesine onun paha biçilmez bir katkısıdır. Ancak birkaç yıl önce, Quartz Electronics Şirketi’nin kazanılmasından sonra Evertz Şirketi faaliyetinin yeni bir yönünü – televizyon yayınına hazırlanma ve geçiş için ekipmanın üretimini ortaya koydu.
 • 1895 yılında kurulan en eski Kanada şirketi olan Nortel Şirketi haberleşme yönetimi için hücresel ve uydu iletişim ağları, kablosuz erişim ağları ve telefon için ekipman üretimi, ayrıca ağ donanımları ve iletişim yönetim yazılımı için ekipman üretmektedir. Nortel Şirketi, müşterilerine telekomünikasyon altyapısının inşası için kurumsal iş çözümlerinin tüm seçeneklerini sunmaktadır.
 • Wyse Technology Şirketi – ABD bilgisayarlar üreticisi şirketi 1981 yılında kuruldu. Wyse Technology Şirketi'nin temel uzmanlığı, «nazik istemcilerin» (sınırlı bilgisayar kaynakları olan bilgisayarların) yaratılmasıdır. Bu modeller daha düşük bir maliyete sahip olma eğilimindedir ve geleneksel çözümlere oranla daha yüksek bir performans göstermektedir. Şimdi, «nazik» müşterilere yönelik tüketici talebinin değişmesi ile Wyse Technology Şirketi’nin ürünleri çok popülerdir.
 • Endress-Hauser Holdingi (Şirketi) herhangi sanayi sektörünün işletmelerinde üretim süreçlerinin otomasyon ve optimizasyonuna yönlendirilmiş elektrikli ekipman üretimini ve teknolojik çözümlerin geliştirilmesi alanında iş yapmaktadır. Endress-Hauser Şirketi, 50 yılı aşkın bir süredir varlığını sürdürmektedir ve yıllar içinde bu alanda lider olarak ün kazanmıştır. Endress-Hauser Şirketi tarafından üretilen ölçüm cihazları ve teşhis araçları kimyasal, gıda ve farmasötik endüstrilerde geniş bir yelpazede kullanılmaktadır.
 • Başarıyla satmak veya satışı etkilemek için Toshiba Şirketi ile bir ticari iş ilişkisi kurmakla iş ortakları ve bağımsız yazılım satıcılarına özel olarak Toshiba Together Commerce Alliance Programı oluşturmuştur. Toshiba Şirketi İş Ortakları'nın başarısına yardımcı olmaktadır ve bu Program her bir iş ortağı için bir takım avantajları sağlamaktadır.

SIGN IN YOUR ACCOUNT TO HAVE ACCESS TO DIFFERENT FEATURES

FORGOT YOUR DETAILS?

Yukarı