Erişim kontrolünün sağlanması

Çalışanların emniyetinin ve maddi değerlerin korunmasının organizasyonu, her türlü ticarette her zaman, yönetimin en büyük sorunlarından biri olmuştur. Erişime Kontrol Sisteminin uygulanması, işletmedeki güvenliği artırmanın etkili bir yoludur. Bunu yapmak için, kurumsal bölgenin ayrı alanlarına erişim kısıtlanır veya korunan alanlara yetkisiz erişime veya maddi servetlerin çıkarılmasına engel olma yöntemleri uygulanır.

 

Caspel Şirketi, kural olarak aşağıdaki yapı türlerinde modern kontrol sistemleri ve erişim kontrolü sağlar:

  • Güvenlik konusunda yüksek talepleri olan devlet kurumları;
  • Sanayi üretim kompleksleri, fabrikalar ve diğer her türlü mülkiyet şekillerine sahip olan tüm üretim alanları;
  • Depo kompleksleri ve taşıma terminalleri;
  • Ofis odaları ve konut kompleksleri, çalışanlarının veya bölge sakinlerinin güvenliğini önemseyen şirketler.

Erişim kontrol sistemlerinin uygulanması ile ilgili projelerin hazırlanması ve uygulanması tesislerde yetkisiz erişimi engelleyen, iç alanlarda personelin girişini sınırlamayı içeren teknik araçların kurulumunu amaçlar. Bu amaçla, Caspel Şirketi aşağıdaki teknik araç ve gereçleri kullanmaktadır:

  • Yarımboy ve tamboy turnikeler, elektromekanik ve elektromanyetik kilit, vites kutuları, tesislerin dış kapıları ve barajlar, çevreyi ve bölgeyi farklı güvenlik düzeylerine bölen kapıları koruyan diğer tam yarıiletken;
  • Kart, kolye veya sahibinin dijital imzasını barındıran ve erişim haklarını tanımlayan işaretleri olan bir form faktörü olarak hazırlanan tanımlayıcı cihazlar;
  • Bilgi tanımlayıcılar (identifikatörler) ve engelleyici araçların karşılıklı ilişkilerini ve tam otomasyon sistemine ek olarak belirli çalışanların, ziyaretçilerin ve diğer belirlenmiş kişilerin erişimi hakları hakkında bilgileri hafızasında barındıran kontroller.

İLETİŞİM için

Sistem, tam bir otomasyona ek olarak, aynı zamanda, kullanıcılara, personelin iş zamanını kaydetmek için kullanılabilecek mükemmel istatistikler de sağlar.

Esnek kontrol sistemi, video gözetimi, alarmlar ve yangın alarm modülleri dahil olmak üzere onun diğer güvenlik sistemleriyle entegrasyonunu sağlar. Caspel Şirketi'nin sunduğu tüm çözümler sertifikalı ve yerel iş koşullarında kendini çok iyi kanıtlanmış özelliklere sahiptir.

Caspel Şirketi elemanlarının sürekli bilgi ve teknik desteği sayesinde potansiyel deliklerin (boşlukların) hızlı teşhis edilmesi ve ortadan kaldırılması yoluyla sistemin sorunsuz çalışmasını garanti eder.

Entegrasyon çözümleri

Maliyet kısıtlaması

Kaliteyi kaybetmeden maliyetleri düşürmek iş geliştirme için kaynakların boşa harcanmasını önleyecektir.

Üretkenliğin artırılması

Bilgi teknolojisi alanında sistem tasarımı ve telekomünikasyon altyapısı inşaatı için en kapsamlı hizmet yelpazesi.

İş süreçlerinin otomasyonu

Çağdaş ticari iş yürütme deneyimi, insan faktörü nedeniyle yapılan hataların ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

Yukarı